Chociaż wiele osób unika go jak ognia i miesiącami przekłada spotkanie z nim, to ostatecznie musi do niego dojść. Inaczej nie da się na dłuższą metę funkcjonować. Mowa oczywiście o malowaniu ścian, które wśród większości osób budzi ambiwalentne uczucia. Z jednej strony przeraża nas towarzyszący mu bałagan i ciężka praca, natomiast z drugiej uwielbiamy chwile, gdy już je zakończymy i możemy cieszyć się odświeżonym, cudownym wnętrzem.

Chociaż nie ma jednej recepty na to, jak poradzić sobie ze wspomnianym bałaganem, to istnieje kilka zasad, których stosowanie pozwoli zmniejszyć ewentualne szkody. Dziś omówimy jedną z nich. Radzi nam ona, abyśmy dokładnie zabezpieczyli meble przed malowaniem ścian.

shutterstock_151929317

Trzy rady, które sprawią, że malowanie nie przysporzy zniszczeń

Stosuj się do poniższych rad, a nie wyrządzisz żadnych szkód podczas malowania.

  • Po pierwsze wszystko, co możesz, powinieneś wynieść z pomieszczenia, które zamierzasz malować. Dotyczy to zwłaszcza sprzętu elektronicznego oraz cennych pamiątek.

  • Po drugie większe meble, których nie masz jak wynieść, dobrze zgrupować w jednym miejscu. Optymalnym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich na środku pomieszczenia. W ten sposób uzyskasz bezproblemowy dostęp do wszystkich ścian.

  • Po trzecie, podłogę wraz z pozostałymi powierzchniami płaskimi warto zabezpieczyć tekturą lub mata malarską.

  • Po czwarte powierzchnie o nieregularnych kształtach jak meble warto zabezpieczyć folią malarską.

Zastanawiasz się, jaką folię, matę lub tekturę malarska wybrać? Służymy pomocą.

Profesjonalne folie malarskie – sprawdź naszą ofertę

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór akcesorii do maskowania powierzchni. Oferujemy też folie nawinięte na rolki  oraz kurtyny przeciwkurzowe. Zachęcamy do sprawdzenia dostępnego katalogu z naszymi produktami.

Jednocześnie mamy nadzieję, że Twoje malowanie obejdzie się bez zniszczeń. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!