Malowanie ścian wielu osobom wydaje się stosunkowo łatwym zajęciem. Farba, kilka pociągnięć pędzla i już! Nic bardziej mylnego, ta pozornie bezproblemowa czynność potrafi przysporzyć wielu kłopotów. Dobre pomalowanie ściany wymaga nie tylko wiele czasu, ale przede wszystkim uwagi i ciężkiej pracy. Chociaż nie ma jednego sposobu na to, aby z powodzeniem przeprowadzić prace malarskie, to istnieje kilka podstawowych błędów, których należy unikać. Poniżej prezentujemy trzy z nich – najcięższe w konsekwencjach, a przy tym najczęściej popełniane. 

Błąd pierwszy – źle przygotowane podłoże

Prawidłowe przygotowanie podłoża, które zamierzamy malować jest niezwykle istotne. Jeżeli pominiemy ten etap, nie mamy szans na to, aby równomiernie rozprowadzić farbę, często nie zdołamy przykryć starego koloru bądź doprowadzimy do sytuacji, w której na ścianie będzie mnóstwo przebarwień. W pierwszej kolejności należy ocenić podłoże i w razie konieczności oczyścić je, tak aby powierzchnia nie była zapylona, tłusta lub mokra. Warto też rozważyć gruntowanie ścian oraz wstępne malowanie farbą podkładową. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy przykrycie poprzedniego intensywnego koloru.

Błąd drugi – nieodpowiednie zabezpieczenie powierzchni

Podczas malowania wiele rzeczy może ulec zabrudzeniu. Aby tego uniknąć, należy użyć taśm i folii malarskich do zabezpieczenia dużych przedmiotów oraz powierzchni narażonych na zniszczenie z powodu cieknącej farby. Warto również przemyśleć wykorzystanie tektur bądź mat malarskich do zabezpieczenia podłóg, schodów, parkietu. Tylko w ten sposób nie narazimy się na niepotrzebne straty.

Błąd trzeci – nieodpowiedni dobór wałków malarskich

Na koniec zostawiliśmy kwestię doboru sprzętu malarskiego, a konkretnie wałków. Zakup tanich modeli wiąże się niestety z pozostawianiem smug na ścianach, co wynika z braku fazowanych krawędzi wałka. Musimy również liczyć się z pojedynczymi włóknami, które mogą zostawać na ścianie. Kolejny kłopot to brak odpowiedniej chłonności i trudności z wydajnym oddawaniem farby na malowaną powierzchnię. Chcąc uniknąć tych problemów, warto zaopatrzyć się w wałek malarski z wyższej półki.

Wszystkie z wymienionych sprzętów znajdziesz w ofercie marki Blue Dolphin. Proponujemy wysokiej klasy sprzęt malarski oraz rozmaite akcesoria, a wszystko to w korzystnej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.