Rok 2020 był dla wielu z nas niezwykle ciężkim czasem, który dał nam niejedną lekcję na przyszłość. Nie tylko przekreślił nasze plany, ale również uświadomił nam wiele rzeczy i pokazał, co w życiu jest tak naprawdę ważne. W minionym roku przekonaliśmy się o tym, jak wielkie znaczenie mają wnętrza, w których w ciągu ostatnich kilku miesięcy spędziliśmy wyjątkowo dużo czasu. To do naszych domów oraz mieszkań przeniosło się życie zawodowe i towarzyskie. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby stworzyć w swoim otoczeniu przyjazną atmosferę zarówno do pracy, jak i do relaksu. Trendy na 2021 rok w malowaniu ścian są odpowiedzią na te potrzeby. Jakie kolory będą zatem modne w nowym roku?

2021 – rok naturalnych oraz ciepłych barw ziemi

Stres, strach i niepewność towarzyszyły nam przez ostatnie miesiące zdecydowanie zbyt często. Na wagę złota okazało się poczucie bezpieczeństwa oraz spokój – i właśnie takie będą najmodniejsze kolory ścian w nowym roku, czyli stonowane oraz bezpośrednio kojarzące się z naturą. Takie odcienie z pewnością wniosą do naszych wnętrz poczucie stabilności, harmonii i spokoju. Kolor roku 2021 to  – ciepły, ziemisty odcień brązu będzie królował w tym roku w wielu wnętrzach w pojedynkę lub jako baza do stworzenia aranżacji z innymi modnymi kolorami ścian.

Zaproś naturę do swoich wnętrz

Wśród  najmodniejszych kolorów na 2021 rok, znajdują się:  odcienie beżu, brązu i szarości – które sprawdzą się w sypialni, ponieważ stwarzają odpowiednie warunki do odpoczynku. Subtelne brązy oraz odważne czerwienie i róże nadają wnętrzu zarówno harmonii, jak i energii. Łagodne beże i brązy, które zostały wzbogacone o ożywcze żółcienie przypadną do gustu miłośnikom natury.

Naturalne kolory, które wpisują się w trendy na 2021 rok, pozwalają na tworzenie wyjątkowych zestawień kolorystycznych. Ciepłe kolory można łączyć w ramach skomponowanych palet, malując każdą ścianę na inny odcień, dzieląc ścianę na części w różnych kolorach czy tworząc geometryczne, minimalistyczne wzory. Wybierz idealną paletę i stwórz bezpieczne, harmonijne wnętrze w naturalnych barwach.