Odświeżenie lub całkowita zmiana koloru ścian to doskonały sposób na metamorfozę wnętrza. Aby jednak rozpocząć prace malarskie, należy przygotować różne materiały pomocnicze, które ułatwią i usprawnią cały proces malowania. Jednym z nich są ochronne folie malarskie.

Jaką folię malarską wybrać?

Planujesz malowanie mieszkania lub biura, ale nie czujesz się specjalistą w tej dziedzinie? Poza odpowiednią farbą, praktycznymi i poręcznymi narzędziami  malarskimi będziesz potrzebować też czegoś, co pozwoli Ci zabezpieczyć podłogi, wyposażenie, okna czy listwy przed zabrudzeniem. Do tego celu doskonale nadają się folie malarskie. Na rynku dostępne są folie o różnych rodzajach i wymiarach oraz w kilku  wariantach grubości. Podpowiadamy, jaka folie wybrać, aby najlepiej spełniła swoją funkcję.

Folie grube i mocne najlepiej sprawdzą się przy zabezpieczeniu podłogi. Są wytrzymałe, ciężkie, a także rozciągliwe. Te, które występują w rolkach, pozwalają na szybkie rozkładanie i są łatwe w przechowywaniu czy transporcie. Aby chronić podłogę przed kapiącą farbą, warto też wybrać matę malarską, czyli grubą i odporną na uszkodzenia mechaniczne folię pokrytą z zewnątrz filcem.

Folie o średniej i cienkiej  grubości przeznaczone są do delikatnych i krótkich  prac malarskich. Najlepiej sprawdzą się do ochrony mebli oraz innych elementów występujących w pomieszczeniu.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest też malarska folia samoprzylepna w rolce. Dzięki warstwie samoprzylepnej folia doskonale przylega do powierzchni i skutecznie ją zabezpiecza przed zanieczyszczeniami. To produkt często wybierany przez profesjonalne ekipy remontowe do ochrony okien, podłóg i innych gładkich powierzchni takich jak szkło, terakota, parkiet lub panele. 

Solidne i wytrzymałe folie malarskie w dobrej cenie

W naszej ofercie znajdziesz folie przeznaczone do prac malarskich, remontowych i tynkarskich zróżnicowane pod względem funkcjonalności oraz wygody stosowania. Jeśli chcesz skutecznie zabezpieczyć różne elementy przed zabrudzeniem i zależy Ci na jak najmniejszej ilości sprzątania po remoncie – sięgnij po jedną z nas