Okres przedświąteczny to bardzo często czas, w którym decydujemy się na odświeżenie naszego domu lub mieszkania. Z uwagi na natłok zadań i innych obowiązków musi być to stosunkowo szybki remont, polegający na odświeżeniu poprzez malowanie. Nowy kolor, czyste ściany, tak, to brzmi przyjemnie! Jednak, jeżeli chcemy, aby tego typu przedsięwzięcie remontowe zakończyło się sukcesem, powinniśmy się do niego dobrze przygotować. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Krok po kroku, czyli plan to podstawa

Jeśli z jednej strony goni nas czas, a z drugiej chcemy wykonać remont najlepiej, jak potrafimy, to nie obejdzie się bez planu. Musimy postawić na pracę w trybie zadaniowym i działać krok po kroku. To najlepszy sposób, zwłaszcza gdy nie chcemy niepotrzebnych przestojów w pracy. Jak taki plan powinien wyglądać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej:

1. Zakup niezbędnych materiałów.

Chęci są potrzebne, ale bez odpowiednich narzędzi nie masz, co liczyć na sukces. W pierwszej kolejności musisz zakupić pędzle, wałki, folię zabezpieczającą, taśmę malarską oraz farbę.

2. Zabezpieczamy remontowane pomieszczenie.

Przed malowaniem powinieneś zabezpieczyć przestrzeń wokół, która może zostać przypadkiem zabrudzona. Folia zabezpieczająca oraz solidna taśma malarska w zupełności wystarczą. W przypadku większego remontu możesz również wykorzystać maty bądź tektury malarskie.

3. Przygotowanie podłoża.

W pierwszej kolejności należy oczyścić podłoże. Ściana nie może być zapylona, tłusta, ani wilgotna. W przypadku ciemnych kolorów, które chcemy zakryć, warto pomyśleć o malowaniu wstępnym z wykorzystaniem farby podkładowej.

4. Malowanie i sprzątanie.

Ostatni punkt to malowanie i sprzątanie po nim. Musisz pamiętać, że niekiedy ściany wymagają położenia dwóch lub trzech warstw farby – uwzględnij to, rezerwując potrzebny czas. Po wszystkim przychodzi pora na szybkie sprzątanie i gotowe!

Mamy nadzieję, że z powyższym planem bez trudu uporasz się ze świątecznym remontem. Korzystaj z naszych podpowiedzi, wybieraj profesjonalne produkty marki Blue Dolphin i ciesz się z efektów. Powodzenia!