wałek blog

Jak pomalować chropowate powierzchnie?

Jak pomalować chropowate powierzchnie?

Styl industrialny czy surowe elementy wykończenia wciąż nie tracą na popularności oraz są chętnie wykorzystywane zarówno w mieszkaniach, jak i elewacjach domów. Jednym z takich trendów są ceglane ściany, które niekiedy pozostają w stanie surowym, jednak coraz częściej są pokrywane farbą. W dzisiejszym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące malowania ceglanych ścian.

Ceglane ściany – sposób na modną aranżację 

Chociaż naturalny kolor cegieł świetnie wygląda, to coraz częściej można spotkać ceglane ściany pomalowane na biało, które znacznie lepiej pasują do aranżacji w stylu skandynawskim. Jeśli marzysz o takim właśnie elemencie wystroju, sprawdź, o czym musisz pamiętać, malując ściany z cegły.

Przygotowanie ściany do malowania
Podobnie jak w przypadku malowania każdej ściany, należy najpierw odpowiednio przygotować jej powierzchnię, dzięki czemu efekt będzie trwały i estetyczny. Cegły, które zamierzamy pomalować, powinny być oczyszczone z jakichkolwiek zabrudzeń czy pyłów, a następnie umyte wilgotną ściereczką z dodatkiem delikatnego detergentu, np. mydła. Jeśli po wyschnięciu ściany na jej powierzchni widoczne są ubytki bądź pęknięcia, należy je uzupełnić, a w razie potrzeby również wygładzić.
Impregnowanie i malowanie ceglanych ścian

Aby pomalowane cegły jak najdłużej prezentowały się nienagannie, przed nałożeniem farby należy ścianę zaimpregnować przy użyciu specjalnego preparatu gruntującego. Dopiero gdy warstwa impregnująca wyschnie, można przejść do malowania właściwego.

Wałek Atlantic – idealny do malowania fasad

Nie bez znaczenia jest to, czym malujemy ścianę z cegieł – musimy bowiem wyposażyć się nie tylko w odpowiednią farbę, ale również w akcesoria. Do malowania trudnych i nieregularnych powierzchni, jaką jest m.in. cegła, ale również tynk, beton, elewacje czy tapety strukturalne, doskonale sprawdzi się wałek Atlantic serii 330 od Blue Dolphin. Jest on wykonany z innowacyjnego materiału polyamide original blend charakteryzującego się odpornością na ścieranie, lepszą chłonnością oraz oddawaniem farby. Co więcej, skosy na bokach wałka zapobiegają nawarstwiania się farby. Wałek Atlantic 330 przeznaczony jest do malowania farbami akrylowymi, lateksowymi czy olejnymi na chropowatych powierzchniach.

Jeśli więc zależy Ci na perfekcyjnym kryciu bez śladów włosia, trwałym efekcie, sprawdź wałki Atlantic serii 330 o 18-milimetrowym włosiu oraz 12-milimetrowym. Przekonaj się sam, że to najlepszy wybór!