Co jest nam potrzebne do samodzielnego malowania ścian?

Malowanie ścian to nieodłączna część każdego remontu domu lub mieszkania. Poza tym to również świetny pomysł jeśli zależy Ci na odświeżeniu wnętrza bez konieczności wymiany mebli i dodatków. Pokrycie farbą istniejących zabrudzeń czy też totalna zmiana kolorystyki ścian są bardzo tanim sposobem na zmianę wystroju pomieszczenia. Ponadto samo malowanie jest dość prostą czynnością, do której potrzeba tylko kilku akcesoriów. Wśród nich znaleźć można pędzle, wałki oraz taśmy i folie malarskie. Co ciekawe, oprócz tych popularnych przyborów, podczas malowania przydają się również inne narzędzia. Są to chociażby mieszadła do farb, które umożliwiają łatwe, a przy tym dokładne ich mieszanie. To dzięki nim farba uzyskuje odpowiednią konsystencję.

Przygotowanie ściany przed malowaniem

Malowanie jest rodzajem prac domowych odznaczających się niewielkim nakładem czasu. Zwykle poprzedza je jednak żmudne przygotowywanie ścian – wypełnianie ubytków, szpachlowanie i mycie. Pracę warto rozpocząć od naprawiania uszkodzonych ścian, do czego przyda się dobra masa szpachlowa, którą najwygodniej nakłada się szpachelką. Kiedy tylko zaschnie ona wystarczająco, możesz posłużyć się kostką ścierną, tak aby dokładnie dokładnie wygładzić ściany. Poza tym warto je również przemyć roztworem wody ze środkami czyszczącymi. Usunie on zabrudzenia, tłuste ślady i przygotuje ściany do pokrycia warstwami farby.

Samodzielne malowanie ścian - przydatne wskazówki

Na pewno niejeden raz miałeś okazję stać przed półką pełną różnych pędzli i wałków. Oczywiście profesjonaliści wiedzą, które z nich stosować w konkretnych sytuacjach – do malowania ścian, wzorów czy też wykańczania. Odświeżanie w  domowych warunkach nie wymaga jednak aż tak dużej wiedzy. Najlepiej sprawdza się tutaj zasada, że wałki o szerokości 25 cm wygodnie jest stosować do większych powierzchni, a o szerokości 10 cm do mniejszych lub odcinania koloru. Co więcej, pamiętaj o tym, by podejmować się prac malarskich, kiedy na dworze panuje dość ciepła temperatura – farba schnie wtedy znacznie szybciej

Malowanie ścian w domu

Nie da się ukryć, że powodzenie malowania zależy między innymi od tego, czy uda się zaopatrzyć w przydatne do tego akcesoria. Nie tylko ułatwiają one pracę, ale również czynią ją znacznie przyjemniejszą. Szeroki wybór wałków, pędzli i taśm malarskich znajdziesz na stronie bluedolphin.pl. Wyróżnia je nie tylko wysoka jakość, ale też atrakcyjne ceny – sprawdź sam!