Gips, drewno, metal, plastik czy innego rodzaju powierzchnie wymagają odpowiedniego przygotowania materiału do dalszego wykorzystania. Jednym z etapów obróbki jest wyszlifowanie powierzchni, pozbawiając jej jakiejkolwiek chropowatości i nierówności, która będzie mogła zostać następnie polakierowana lub pomalowana. Wyróżniamy dwie metody szlifowania – ręczne oraz mechaniczne. Pierwszy sposób jest zdecydowanie bardziej pracochłonny, kosztuje nas wiele wysiłku i czasu, jednak przy powierzchniach niewielkich rozmiarów warto zastosować właśnie tę metodę. Drugim wariantem jest szlifowanie mechaniczne przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, np. szlifierki oscylacyjnej.

Wysokiej jakości papier ścierny – klucz do idealnie gładkiej powierzchni

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz oraz jaki rodzaj materiału zamierzasz szlifować, powinieneś zaopatrzyć się w zapas porządnego papieru ściernego o odpowiedniej gradacji. Jako doświadczeni w branży specjaliści możemy polecić bogatą ofertę artykułów ściernych zarówno do szlifierek oscylacyjnych, jak i do ręcznego szlifowania. Stale uzupełniamy nasz asortyment o coraz to lepsze produkty wysokiej klasy, które zapewniają wygodę użytkowania oraz zadowalający efekt. Proponujemy więc krążki Barracuda do szlifierki oscylacyjnej, a także kompletne zestawy i wkłady do ręcznego szlifowania.

Szlifowanie ręczne – ergonomia i precyzja

Podstawą uzyskania perfekcyjnie gładkiej powierzchni jest odpowiedni materiał ścierny, ale również wygodny uchwyt o kształcie dopasowanym do dłoni, który pozwala na komfortową i sprawną pracę. Przygotowane przez nas zestawy obejmują uchwyt oraz komplet krążków papieru ściernego. Co więcej, dostępne są również same wkłady, np. do ręcznego szlifowania gładzi gipsowej czy posadzek. Charakteryzują się one wysoką wydajnością oraz szerokim zastosowaniem.

Szlifowanie pozwala na obróbkę materiałów o zróżnicowanych właściwościach fizycznych i mechanicznych. Metoda ręczna jest co prawda bardziej pracochłonna, jednak przy doborze wysokiej jakości artykułów ściernych umożliwia bardziej precyzyjną pracę, a tym samym osiągnięcie efektu wyjątkowo gładkiej powierzchni. Ten sposób szlifowania sprawdzi się m.in. przy obróbce drewna, farby, posadzek, płyt ściennych czy gładzi gipsowych.

Życzymy powodzenia, a w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!